Treyler üretiminde temel yetkinlik

Adapazarı/Türkiye’de kurulan Schmitz Cargobull Fabrikası’nın ürün yelpazesi

Horstmar, Ekim 2017 – Adapazarı, Türkiye’de kurulan Schmitz Cargobull’un yeni fabrikasında kayar perdeli ve kapalı kasa yarı treyler üretimi gerçekleştirilmektedir. Damper treylerler için montaj hattı ise henüz yapım aşamasındadır.

S.CS kayar perdeli

S.CS UNIVERSAL ve S.CS Mega serisi kayar perdeliler, birçok taşımacılık işinde maliyeti düşük tutarken çok yönlü başarı sunar. Yükleme işlemlerinin hızla yapılabilmesi, yüklerin kolayca güvenceye alınabilmesi ve üst yapının dayanıklı olması, gündelik sorunsuz kullanım için temel esaslardır. Birçok donanım seçeneğiyle yüklemenin verimli şekilde yapılması ve yüklerin en iyi şekilde güvenceye alınması mümkün kılınır.

Alman Standartlar Enstitüsü’nün (DIN) EN 12642 Code XL standardına göre sertifikalı üst yapı sağlamlığıyla araçlar, Alman Mühendisler Birliği (VDI)’nin içecek taşımacılığı konulu yönetmeliğinin, ayrıca 9.5 sayılı ve yük güvenliği konulu hizmet yönetmeliğinin koşullarına uymakta olup tüm yükleme güvenliği önlemleriyle donatılmışlardır. Araçlarda dış çerçevedeki tam geçişli sabitleme delikleri ve gömme sabitleme uçları sayesinde rahatlıkla erişilebilen yük güvenliği yardımcıları mevcuttur. Cıvatalı ve galvanize Modulos şasi ağırlık optimizasyonu için çelik ve alüminyumun kombinasyonuna imkan vermektedir. Sıcak galvanizli parçaların paslanmaya karşı on yıllık garanti de yatırımı ayrıca güvence altına almaktadır.

S.KO COOL kapalı kasa yarı treyler

S.KO COOL frigorifik yarı treyler yıllardır Avrupa’nın en çok satan soğutucu yarı treyleridir.  Bunun nedeni ise FERROPLAST® panellerinin izolasyonunun sürekli olarak geliştirilmesidir. Aynı zamanda yapı, sıkıştırma makaralı tamponları ile rampa sürüşlerinde hasarlara karşı daha korunaklı hale getirilmiştir. Opsiyonel sunulan aerodinamik tam kaplamayla yakıt tüketimi de yüzde dört oranına kadar düşürülebilmektedir. Çift katlı yükleme sistemi 66 palete kadar taşıma imkanı ve böylece yükleme alanının en optimize şekilde kullanılmasını sağlar.  S.KO COOL; HACCP, ATP-sınıflandırma ve Cemafroid dahil, yürürlükteki tüm güncel taşımacılık sertifikasyonlarının kriterlerine uygundur. Schmitz Cargobull taşıma soğutma ünitesi ve Telematik kombinasyonu sayesinde ısıya hassas yüklerin daha güvenli, emin ve düşük maliyetle taşınmasını sağlayan eksiksiz bir çözüm sunulur.

 „Her şey tek bir elden“ – S.KO COOL Executive Paketi

Standart olarak frigorifik yarı treyler, bu paket kapsamında Schmitz Cargobull Parçalar & Hizmetler tarafından sağlanan tam servis sözleşmesine ve taşıma soğutma ünitesine de sahiptir.  S.KO COOL EXECUTIVE paketi, sıcaklık kaydedici ve proaktif izleme de dahil olmak üzere Telematik paketiyle tamamlanmaktadır. Bu sistemle müşteri her şeyi tek bir elden edinir ve sadece tek muhatabı olur.  Bu durum masrafları en başından düşürür, şeffaflık sağlar ve olası arıza durumlarında net bir işlem düzeni sunar.

Schmitz Cargobull AG şirketi hakkında:

Yıllık yaklaşık 57.000* araç üretimi ve 5.700* civarında çalışanıyla Schmitz Cargobull AG, sıcaklık kontrollü nakliye, genel kargo ve dökme yük taşımacılığında Avrupa’nın bir numaralı yarı treyler, römork ve kamyon üstyapısı üreticisidir. Şirket, 2016/2017 mali yılında yaklaşık 2 Milyar €*’luk satış rakamı yakalamıştır. Sektörün öncüsü konumundaki Münsterland merkezli şirket, daha yolun başında kapsamlı bir marka stratejisi geliştirmiş; araştırma ve geliştirmeden üretime; danışmanlık, treyler telematikleri, finans, yedek parça ve ikinci el araç ticareti gibi hizmetlere kadar tüm düzeyleri kapsayan yüksek kalite standartlarını tutarlı biçimde belirlemiştir.

*2016/2017 mali yılı temel alınarak verilmiş tahmini rakamlar.