Schmitz Cargobull Türkiye’deki yeni fabrikasının açılışını gerçekleştiriyor

Pazar gelişimi için esnek üretim tesisi

Horstmar/Adapazarı, Ekim 2017 – Schmitz Cargobull 04.10.2017 tarihinde Adapazarı, Türkiye’de kurulan yeni üretim fabrikasının resmi açılışını bir kutlamayla gerçekleştirecek. Çok amaçlı fabrika olarak adlandırılan tesiste kayar perdeli ve kapalı kasa yarı treylerler monte edilecektir. Ayrıca damperli araçlar için de bir montaj hattı planlanmaktadır. Kendini kanıtlamış Schmitz Cargobull ürün serilerinden bilinen tüm kalite standartları devralınacak ve yeni fabrikada uygulanmaya konulacaktır. Adapazarı’ndaki üretim kapasitesi esnek şekilde ölçeklendirilebilecektir. İlk aşamada kapasite 3.400 üniteye kadar planlanmıştır.

Adapazarı’ndaki üretim yerleşkesi Schmitz Cargobull için Türk pazarının önemini vurgulamaktadır. Oldukça güçlü dalgalanmalara rağmen yeni römork pazarı yılda 20.000 üniteyi aşkın bir rakama sahiptir ve bunun yaklaşık yarısını Schmitz Cargobull tarafından sunulan varyasyonlar oluşturmaktadır. Schmitz Cargobull bu alanda Türkiye’de Avrupa ortalamasına kıyasla yaklaşık yüzde 30’luk bir pazar payı hedeflemektedir.

Araç yapımı Schmitz Cargobull’un oturmuş sistemine uygun şekilde modern üretim hatlarında gerçekleştirilecektir. Hazır yapı parçaları Almanya’daki fabrikalardan getirilecek ve Adapazarı tesisinde monte edilecektir. Sıkı kalite yönetmelikleri yerine getirildikçe yerel öğelerin oranı zamanla aşamalı olarak artırılacaktır. Bu konuda en önemli öncelik Adapazarı’nın ürün kalitesinin ana fabrikaların ürün kalitesiyle kesinlikle aynı olmasını sağlamaktır. Schmitz Cargobull bu konuda, bu kalite sözünün yıllardır başarılı bir biçimde tutulduğu Zaragoza fabrikası örneğini takip etmektedir. Adapazar’ındaki çalışanlar geçtiğimiz aylarda Almanya’daki fabrikalarda eğitim almış ve çeşitli işlem süreçleri konusunda bilgilendirilmişlerdir.

Yeni Schmitz Cargobull üretim tesisi Avrupa ve Çin’deki toplam on üretim tesisi arasındaki en yeni kuruluştur. Adapazarı’ndaki fabrika Türkiye’ye yönelim eylemleri konusunda ileriye atılmış bir adımdır. Geçtiğimiz sene Schmitz Cargobull uzun yıllardır ortaklıkta bulunduğu ENKA’nın ithalat faaliyetlerini devralmış ve „Schmitz Cargobull Treyler Turkey“ adıyla Avrupa modeline uygun doğrudan satış imkanına sahip bir alt şirket kurmuştur.

Böylece Schmitz Cargobull Türkiye’de de güvenilir ve yenilikçi taşımacılık çözümlerine dair kapsamlı seçenekler sunmakta ve servis hizmetleri, kişiselleştirilmiş finans hizmetleri, kapsamlı 7/24 yedek parça tedariği, denetimli servis ortaklığı ağı, telematik çözümleri ve ayrıca ikinci el araç satışları gibi hizmetleri müşterilerine sağlamaktadır. „One-Stop-Shopping“ sloganı altında treyler konusunda tüm alanları içeren kişisel servis paketleri tek bir merkez üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 

Schmitz Cargobull AG şirketi hakkında:

Yıllık yaklaşık 57.000* araç üretimi ve 5.700* civarında çalışanıyla Schmitz Cargobull AG, sıcaklık kontrollü nakliye, genel kargo ve dökme yük taşımacılığında Avrupa’nın bir numaralı yarı treyler, römork ve kamyon üstyapısı üreticisidir. Şirket, 2016/2017 mali yılında yaklaşık 2 Milyar €*’luk satış rakamı yakalamıştır. Sektörün öncüsü konumundaki Münsterland merkezli şirket, daha yolun başında kapsamlı bir marka stratejisi geliştirmiş; araştırma ve geliştirmeden üretime; danışmanlık, treyler telematikleri, finans, yedek parça ve ikinci el araç ticareti gibi hizmetlere kadar tüm düzeyleri kapsayan yüksek kalite standartlarını tutarlı biçimde belirlemiştir.