Schmitz Cargobull 125. yıl dönümünü kutluyor

Taşımacılık sektöründeki süregelen başarılarıyla tanınan Schmitz Cargobull, 2017/2018 mali yılında, kuruluşunun 125. yıl dönümünü kutluyor. 1892’de küçük bir demirci atölyesi olarak yola çıkan şirket, şu anda Avrupa’nın önde gelen treyler üreticisi konumunda bulunuyor. Yıl dönümü, 2017 yılının Eylül ayından itibaren, Avrupa’daki Schmitz Cargobull tesislerinde düzenlenecek ulusal etkinliklerde kutlanacak.

Schmitz Cargobull özel bir doğum günü hediyesi olarak müşterilerine sınırlı sayıda üretilmiş bir yıl dönümü serisi sunuyor. Yıl dönümü serisine özel düşük fiyatlarla kapalı kasa yarı treyler, kayar perdeli ve damper treyler çeşitlerinde sunulan modeller özel ekipmanlarla donatılmıştır. Müşterilerimize, Schmitz Cargobull EXECUTIVE paketi ile birlikte, tüm treyler parçaları için hizmetler de dâhil olmak üzere, son teknoloji ürünü treyler telematikleri aracılığıyla yenilikçi veri toplama imkânı sağlayan eksiksiz bir teklif sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için 2017-159 numaralı basın bültenine ve  https://125cargobull.com/en bağlantı adresine göz atabilirsiniz.

Şirketin Avrupa’nın en önde gelen treyler üreticiliğine yükselme sürecinde birçok stratejik karar alınmıştır. Sektörde öncü olan Alman şirketi, daha yolun en başındayken kapsamlı bir pazar ve marka stratejisi geliştirmiş; sunduğu birinci sınıf ürün ve hizmetler için yüksek kalite standartlarını tutarlı biçimde belirlemiştir. Bu nedenle müşteriler, araştırma ve geliştirmeden, danışmanlık, treyler telematikleri, finansman, yedek parça ve ikinci el araçlar gibi üretim ve özelleştirilmiş hizmetlere kadar en yüksek endüstri standartlarının sağlandığından emin olabilirler. Schmitz Cargobull, Altenberge yetkinlik merkezinde yer alan, sektörde eşi benzeri bulunmayan yüksek teknolojili bir araç doğrulama test merkezi olan Schmitz Cargobull Validation Center (CVC)’ın (Schmitz Cargobull Doğrulama Merkezi) da sahibidir.

Schmitz Cargobull 125 yıl önce kuruluşundan bu yana Almanya’da 6, İspanya, Litvanya, Rusya, Çin ve Türkiye’de birer adet fabrika kurmuştur. Bir aile şirketi olan Schmitz Cargobull Grup’un genel merkezi Almanya’nın Horstmar, Münsterland bölgesinde bulunmaktadır.

Schmitz Cargobull gelecekte uluslararası mevcudiyetini, treyler geliştirme alanındaki üstün yenilikçiliğini, maliyet liderliğini, üretim ve satıştaki esnekliğini sürdürmeye odaklanacaktır.

Şirket, 2017 yılının Nisan ayında Türkiye’nin Adapazarı ilçesinde kayar perdeli ve kapalı kasa yarı treyler üreten yeni bir fabrika açmıştır. Üstyapı kitleri modern üretim tesislerinde birleştirilmektedir. Ayrıca, başarısını kanıtlamış Schmitz Cargobull ürün serilerinden beklenen aynı yüksek kalite standartlarında, damperli araçlar için de ilave bir montaj hattı planlanmaktadır. Güney Afrikalı üretici GRW’den alınan hisse ise bir başka pazara atılan en yeni adım olmuştur.

 

 • 125 Years_Key Visual

 • 1856-1943 Heinrich Schmitz The Company Founder

 • 1925 Schmitz-Anhänger Adverts

 • 1930er Schmitz-Anhänger 2-Axle Trailer

 • 1935 First Schmitz-Anhänger Trailer

 • 1936 (approx.) Heinrich Schmitz with his employees

 • 1937er Patent The revolutionary Schmitz-Anhänger axle unit

 • 1938 IAA nationwide Marketing

 • 1950er Schmitz-Anhänger Trailer

 • 1950er Vehicle with integrated Driver´s Cap

 • 1959 Schmitz-Anhänger at the IAA Show

 • 1960er Schmitz-Anhänger Tank Trailer

 • 1960er Tipper drawbar combination from Schmitz-Anhänger

 • 1970er Production of Trank Trailers

 • Old Schmitz-Anhänger Plant in Altenberge

 • 1989 Introduction of the Elephant as the new brand

Schmitz Cargobull AG hakkında:

Yıllık yaklaşık 57.000* treyler üretimi ve 5.700* civarında çalışanıyla Schmitz Cargobull AG, Avrupa’nın bir numaralı yarı römork, kamyon üstyapısı ve sıcaklık kontrollü nakliye, genel kargo ve dökme yük treyleri üreticisidir. Şirket, 2016/2017 mali yılında yaklaşık 2 Milyar €*’luk satış rakamı yakalamıştır. Sektörün öncüsü konumundaki Alman şirketi, daha yolun başında kapsamlı bir marka stratejisi geliştirmiş; araştırma ve geliştirmeden üretime; danışmanlık, treyler telematikleri, finans, yedek parça ve Tam Servis gibi özelleştirilmiş hizmetlere kadar tüm düzeyleri kapsayan yüksek kalite standartlarını tutarlı biçimde belirlemiştir.

*2016/2017 mali yılı temel alınarak verilmiş tahmini rakamlar.